V nové grantové výzvě chceme přispět ke zmírnění negativních důsledků klimatických změn a podpořit projekty, které díky ekologickým řešením a inovacím přinášejí prokazatelný pozitivní společenský dopad. Celkem mezi ně rozdělíme dva miliony korun. Sázíme na dobrou věc – sázíme na klima!

„Novým grantem Sázíme na klima oslovíme partnery, kteří přinášejí inovativní nápady a ekologická řešení. Podpoříme nejenom neziskovky, ale taky smysluplné start-upy nebo akademická pracoviště. Nadační podporu mohou dostat mimo jiné i na informační kampaně a publikační nebo advokační činnost v oblasti ekologie,“ vysvětluje Lucia Štefánková, ředitelka Nadace Tipsport.

Jaké aktivity podpoříme?
Peníze můžou získat projekty, které svojí aktivitou podporují biodiverzitu, pečují o zeleň a krajinu a pomáhají s adaptací na změnu klimatu, jako jsou teplotní výkyvy nebo třeba sucho. Šanci dostanou nápady zaměřené na udržitelnou mobilitu a přinášející inovativní služby nebo produkty.

Až do půl milionu
„Rádi podpoříme i projekty většího rozsahu, které potřebují dofinancovat část svých nákladů. Každý žadatel tak může získat až půl milionu korun. Minimální podpora na projekt je padesát tisíc, cílíme přeci jenom spíše na projekty s širším dopadem,“ dodává projektová manažerka nadace Zuzana Zděnková.

O výběru konkrétních projektů rozhodne odborná komise, jedním z kritérií bude i měřitelnost společenského dopadu.

Organizace se mohou do grantové výzvy přihlásit až do 6. listopadu 2023.