Kolegům už pomohlo

1 183 300

korun. I díky vám!

Zaměstnanecký solidární fond (ZSF) jsme založili, abychom finančně podpořili kolegy a jejich rodiny v nejtěžších životních situacích. Fond shromažďuje dobrovolné příspěvky zaměstnanců, které společnost Tipsport ztrojnásobuje. Záleží jen na nás všech, jak velkou podporu budeme v budoucnu schopni prostřednictvím fondu poskytnout. Jeden za všechny, všichni za jednoho.

Z fondu jsme pomohli už čtrnácti kolegům a kolegyním. Některým například peníze ulehčily situaci během léčby onkologické nemoci, někomu finance pomohly po zasažení majetku živelní katastrofou a v několika případech byl příspěvek vyplacen jako podpora rodinám kolegyň, které bohužel podlehly vážné nemoci. Na pomoc kolegům a jejich rodinám jde 100 % všech ztrojnásobených vkladů.

Zaměstnanci přispěli

2 197 625 Kč

Tipsport přispěl

4 395 250 Kč

Zaměstnancům bylo vyplaceno

1 183 300 Kč

Současný stav

5 409 575 KčPřidejte se k nám.Každý váš vklad Tipsport ztrojnásobí!

Jak přispívat?

PRAVIDELNOU SRÁŽKOU ZE MZDY

Nejsnazší je to pravidelnou srážkou ze mzdy. Stačí ve formuláři vyplnit výši příspěvku a další údaje a tým Nadace Tipsport vás kontaktuje a zařídí zbytek.

nebo

​​​​​​
PLATBOU NA ÚČET

Jednorázově či pravidelně můžete přispívat přímo na bankovní účet Nadace Tipsport: 115-5045690247 / 0100. Do poznámky prosím uveďte ZSF a ideálně i vaše osobní číslo.​​​​​​​

4 + 3 = ?

Váš příspěvek je považován za dar. Dar neboli bezúplatné plnění podle zákona o dani z příjmu si můžete odečíst z daně v případě, že souhrnná hodnota všech darů přesáhne ve zdaňovacím období 2 % ze základu daně, nebo pokud činí alespoň 1 000 Kč. Maximální výše odpočtu činí 15 % ze základu daně. ​​​​​​​

Příběhy pomoci

​​​​​​​Finanční podpora častokrát lidem pomůže překonat nejtěžší životní období, kdy bojují nejen s nemocí, ale také v případě dlouhodobé pracovní neschopnosti či s jiným zásadním poklesem příjmů. Reakce obdarovaných často vezmou za srdce: „Pro mě je to dar z nebes. Bylo to velice těžké období, ale nejdůležitější je, že žiji a že budu moct být nadále v naší firmě, která mě po celou dobu podporovala… Nevím, zda vám to budu moct někdy nějak vynahradit, ale vděčná budu navždy,“ říká jedna z kolegyň, které jsme pomohli v roce 2021.

Přečtěte si celé příběhy

Děkujeme podpořeným kolegům, kteří nám odvyprávěli své příběhy a dovolili je anonymně zveřejnit.

Kdy a jak můžete žádat o podporu?

Žádost o podporu můžete poslat zejména v těchto situacích:

  • dlouhodobá pracovní neschopnost (nemoc, nemoc dítěte, partnera, rodičů)
  • ztráty na majetku způsobené například živelní pohromou
  • další tíživé životní situace (např. finanční problémy způsobené smrtí v rodině, rozvodem…)

Žádat můžete na podporu sobě, ale i pro kolegu či kolegyni, o kterých víte, že potřebují pomoc. 

Stačí, pokud nám do nadace dáte o jejich případu vědět a my už zbytek zařídíme.

Vaše žádost bude posouzena Správní radou Nadace Tipsport a nebude nikde zveřejněna. Obvykle je žádost vyřízena a peníze připsány do jednoho týdne.

Dejte nám vědět na e-mailovou adresu zsf@tipsport.cz

Máte další otázky?

Co všechno se platí z příspěvků?

100 % všech vkladů do fondu jde přímo na podporu kolegům a jejich rodinám. Z fondu se neplatí žádné další výdaje. Náklady na jeho správu pokrývá Nadace Tipsport z jiných zdrojů.

Kdo a v jaké situaci může o pomoc požádat?

​Pomoc je určená pro všechny zaměstnance holdingu v těžkých životních situacích. Tím rozumíme například dlouhodobou pracovní neschopnost (z důvodu vážné nemoci, nemoci dítěte, partnera…), ztrátu na majetku způsobenou například živelní pohromou a neočekávané finanční problémy způsobené úmrtím v rodině, rozvodem a podobně. Pokud potřebujete pomoc vy nebo někdo z vašich kolegů, neváhejte se na nás obrátit.

Mám kolegu/kolegyni a myslím, že pomoc potřebují, co mám dělat?

Děkujeme, že chcete kolegovi pomoci! Pošlete nám prosím na zsf@tipsport.cz jméno vašeho kolegy a stručně nám popište jeho situaci. O zbytek se postaráme.

Můžu přispívat jen 100 Kč. Má to smysl?

​Rozhodně! Tipsport každý vklad ztrojnásobí, takže ze stovky je rázem 300 korun. Ročně tak díky vám ve fondu přibyde 3600 korun. Záleží na nás všech, jak velkou pomoc budeme v budoucnu schopni poskytnout kolegům v nouzi.

Nevím jistě, jestli mi v mojí situaci může fond pomoc. Co mám dělat?

Jednoduše se nás zeptejte! Fond je tu pro všechny zaměstnance holdingu Tipsportu, ozvěte se nám na e-mail zsf@tipsport.cz a společně zjistíme, co pro vás můžeme udělat.

Proč je tak skvělé přispívat do Zaměstnanecké solidárního fondu? Nestačí, když se s kolegy složíme až v případě, že se dozvíme o někom s potížemi?

​Sbírky jsou vítány. Na fondu je ale nejlepší to, že se díky nashromážděným prostředkům dostane rychlé pomoci každému. Nejen tomu, kdo je připravený o svém problému veřejně mluvit, nebo komu se kolegové rozhodnou udělat sbírku. Navíc potíže zastihnou i kolegy z malých týmů a poboček, kterým by se na přímou pomoc mohlo složit jen málo kolegů. ZSF garantuje stejný přístup ke všem. Peníze v něm jsou připravené a k potřebným se dostanou během několika málo dní, často i během 24 hodin.

Kdo rozhoduje, komu bude příspěvek udělen?

​Každou žádost schvaluje Správní rada Nadace Tipsport. Doposud vyhověla všem žádostem, ve kterých o pomoc žádali kolegové v těžké životní situaci, či na jejich krizovou situaci upozornil někdo z jejich okolí.

Kde najdu, koho jste podpořili?

​Mnoho podpořených kolegů si přeje zůstat v anonymitě, protože potíže, které je zasáhly, jsou velmi osobní a často i fatální. Toto přání respektujeme. Věříme, že šlechetná a nezištná pomoc nepotřebuje veřejné seznamy. ​
Pokud se někdo z podpořených kolegů a kolegyň rozhodne s námi o svůj příběh podělit, zasíláme ho formou článku. Několik jste jich již v minulosti měli šanci číst.

Potřebuju pomoc, ale nechci, aby o mé situaci vědělo mnoho lidí.

Tomu naprosto rozumíme a budeme to respektovat! Pošlete nám žádost na ​zsf@tipsport.cz. Žádosti následně schvaluje Správní rada Nadace Tipsport, která je, stejně tak jako i zaměstnanci nadace, vázaná mlčenlivostí.

Vaši anonymitu vám garantujeme.


Mám další otázky, na koho se můžu obrátit?

Jsme tu pro vás. Ozvěte se na ​zsf@tipsport.cz nebo Světlaně Kárové z Nadace Tipsport na svetlana.karova@tipsport.cz.

Chcete se dozvědět víc o činnost Nadace Tipsport?