Zažili jsme Beroun jinak

V neděli 19. září ožilo v Berouně prostranství u bývalých kasáren sousedskou slavností Zažít město jinak. Nadace Tipsport podpořila  Městskou knihovnou Beroun a kavárnu Jiná káva a společně s nimi jsme navázali na úspěch minulého ročníku. Místo pro parkování aut se na jeden den opět proměnilo na místo setkávání lidí. 

Udržitelnost a pohyb po městě bez aut k akci Zažít město jinak neodmyslitelně patří. Spousta návštěvníků proto dorazila na kole a my v Nadaci Tipsport na cyklisty jako vždy mysleli. Na místo jsme pozvali tři zkušené mechaniky, u kterých si každý mohl nechat své kolo zadarmo seřídit. Hodně Berouňáků s touhle pozorností počítalo, a tak bylo v nadačním stanu pořádně rušno.

Velký zájem budila i naše cyklorikša, vozila děti i dospělé a nejeden návštěvník se na ní svezl i opakovaně. Jistý malý rekordman pyšně prohlašoval, že už jel dvaadvacetkrát.

Nechyběla ani cyklojízdě městem. Té se i přes nízké teploty se zúčastnilo asi 30 cyklistů, spousta z nich na našich modrých sdílených elektrokolech, takže naše radost byla veliká.

Tým nadace i kolegové z Tipsportu se na komunitní setkání v Berouně vždy moc těší.

Berouňáci si oblíbili kolo jako dopravní prostředek i ve všední dny.