Zasaď strom pro svůj klub – hlasuje odborná porota i komunita Tipsport

Sportoviště z celé republiky přihlásila své výsadby do grantové výzvy Zasaď strom pro svůj klub. Než se na zevrubné hodnocení vrhne odborná komise, komunita sázkařů svým hlasováním vybere tři výsadby, které už budou mít podporu jistou.

Do hlasování komunity se kvalifikovalo 23 žádostí na výsadby u fotbalových hřišť i dalších sportovišť. Hlásily se tělovýchovné jednoty, sportovní kluby, sokolovny i celé obce. Všechny projekty přibližují hlasujícím na blogu stručné medailonky. Hlasování, které běží do neděle 24. července, hned v prvních hodinách přitáhlo pozornost desítek hlasujících. Tři projekty s nejvyšším počtem hlasů získají divokou kartu a budou mít svou podporu jistou už příští týden. Kdo je váš favorit?


Hlasování probíhá na webu blogu komunity Tipsport.

Projekty, které v hlasování neuspějí, si zdaleka nemusí zoufat. Všechny ostatní žádosti totiž pečlivě zhodnotí odborná komise složená z krajinářů, arboristů a zástupců Nadace Tipsport. K rozdělení je připravený milion korun na výsadby stromů a až další milion na péči o trávníky. Kompletní výsledky vyhlásíme 2. srpna.

O grantové výzvě

Grantem Zasaď strom pro svůj klub jsme se rozhodli zapojit do sázení stromů sportovní komunity napříč zemí, proto cílí na podporu výsadeb stromů a keřů v okolí fotbalových hřišť a sportovišť. Dalším cílem a zároveň motivačním prvkem grantu je finanční podpora komunit pečujících o trávníky na hřištích. Úspěšní žadatele získají až 50 000 Kč na údržbu trávníku (provzdušnění, vertikutace, dosetí trávy, atp.). Nárok na příspěvek na údržbu trávníku získá každý v takové výši, v jaké proběhne výsadba stromů a keřů v blízkosti jeho sportoviště. Celou výzvu si můžete připomenout zde.