Škola VIA Beroun otevřena

Letošní poslední srpnové pondělí bylo významným dnem pro školu VIA Beroun. Poprvé se otevřela brána deseti předškoláčkům a 1. září i prvním patnácti školákům. Mezi žáčky jsou i ratolesti našich kolegů. Naše nadace tak přichází s dalším velkým, tentokrát vzdělávacím projektem.

Zatímco dopoledne se ředitel školy Jiří Luka věnoval předškoláčkům a jejich rodičům, když jim představil české i anglické pedagogy a předal základní informace k novému školnímu roku, odpoledne v rámci slavnostního otevření poděkoval přátelům a partnerům školy. Byli mezi nimi zastupitelé města Beroun a také stavitelé budoucí budovy školy, která se buduje v bývalém areálu Tiba. Než k otevření této nové budovy dojde, budou (před)školáci využívat krásně zrekonstruované pronajaté prostory SOŠ a SOU Hlinky.

Škola je oficiálně otevřena.

Pomáháme a učíme pomáhat dál.

Naše nadace měla k otevření školy připravené i dva výjimečné dárky. Basketbalový míč, který je podepsán všemi reprezentanty českého týmu z MS v Číně a dres Ronalda z Juventusu s jeho vlastnoručním podpisem. Nadace tyto předměty vydražila v dobročinné aukci. Výtěžek putoval na pomoc nemocnému chlapci, který nemá takové štěstí, aby mohl navštěvovat klasickou výuku.

„Tyto dary budou sloužit žákům jako velká motivace a inspirace, že pokud se budou snažit, úspěchy se dostaví. Důležité je, aby dělali to, co je baví,“ dodala ředitelka Nadace Tipsport, Lucia Štefánková.