Škola VIA Beroun má nového ředitele

Naši školu VIA Beroun povede od 1. července Petr Hopfinger, bývalý programový ředitel škol PORG a lídr celostátního programu Ředitel naživo. Provozní ředitelkou se stala Simona Boldi. Posílení školního týmu je součástí změn, které naši školu v následujících letech čekají.

Nový ředitel Petr Hopfinger má víc než deset let zkušeností s vedením systémů bilingviních škol, kdy měl na starosti denní operativu i strategický rozvoj. „Velmi mě těší, že se mohu zapojit do směřování naší školy. A to v projektu, který má všechny předpoklady vyrůst ve špičkovou školu, ve které budou moci děti z Poberouní naplnit svůj potenciál,“ říká. ​​​​​​​

​​​​​​​Kdo je nový ředitel?

Petr Hopfinger působil na gymnáziu Mensa, v Open Gate a byl také programovým ředitelem sítě škol PORG. Sedm let vedl vyhlášené gymnázium Duhovka v Praze a stal se lídrem celostátního projektu Ředitel naživo, akreditovaného programu pedagogického leadershipu. Víc se o něm dozvíte z rozhovoru, který jsme s ním natočili během oslav Mezinárodního dne dětí.

Vizualizace plánovaného školního komplexu v areálu bývalé Tiby

Gymnázium i vlastní budova

„Škola VIA je dnes možná malou institucí, ale roste postupně s každým novým školním rokem. Už za pár let se promění ve velké vzdělávací centrum s novou budovou základní školy, družinou i čtyřletým gymnáziem,“ vysvětluje personální změny Lucia Štefánková, ředitelka Nadace Tipsport, která je zřizovatelem školy. „Intenzivní přípravy na tuhle novou etapu rozvoje školy probíhají už dlouho. Jak ty architektonické, stavební, logistické a administrativní, tak především ty, které jsme vám přislíbili už v prosinci – týkající se dalšího rozvoje personálního, pedagogického a kvalitativního. Velmi důležitým momentem těchto příprav je posilování školního týmu a jeho vedení,“ doplňuje Václav Sochor, předseda správní rady nadace.

V nadcházejícím školním roce 2023/24 se nový ředitel i pedagogický tým školy VIA Beroun těší na nové děti, stále ještě zbývají poslední volná místa a nabízí se možnost využít velkorysých sociálních stipendií. Pro více informací se podívejte na webové stránky školy.