Rozdělíme další dva miliony na integrační projekty na Berounsku

Vypsali jsme Integrační grant: Na vlastních nohou na Berounsku. Ukrajinským uprchlíkům, kteří se usadili v Berouně a okolí, pomůže plnohodnotně se začlenit do společnosti. Navazuje na naše předchozí formy pomoci a je určen pro organizace, které se takovými projekty zabývají.

Finance mohou organizace použít výhradně na projekty spojené s adaptací a integrací ukrajinských občanů na Berounsku a realizované od října 2022 do června 2023. Výzva je cílená například na koncepční výuku češtiny, a to nejen pro začátečníky, ale i pro už mírně pokročilé a pokročilé. Dále na adaptační a dětské skupiny, volnočasové aktivity pro děti a mládež, vytvoření sdílených dílen a prostor pro různé profese nebo na právní a kariérní poradenství.

Kompletní pravidla výzvy najdete zde.Pomáháme už od března

Tímto grantem navazujeme na naši předchozí podporu. Dlouhodobě financujeme kurzy češtiny, které už díky nám absolvovaly desítky osob. Výuka probíhala v Jazykové škole Jill, v jazykové škole PaeDr. Henrietty Mottlové a také v Městské knihovně Beroun. Devět neziskovek jsme podpořili v rámci naší předchozí grantové výzvy Ukrajina 2022: Pomoc lidem na Berounsku. Jejím prostřednictvím jsme rozdělili milion korun. Tady si můžete podpořené projekty a organizace připomenout.

Kurzy češtiny už díky Nadaci Tipsport absolvovaly desítky studentek a studentů.