Máme za sebou první dobrovolnickou podzimní výsadbu. S týmem patnácti voděodolných dobrovolnic a dobrovolníků z Tipsportu jsme obohatili Kublov o devatenáct stromků a šestnáct keřů. Hned na místě spolu s námi dostaly bohatou zálivkou. Odměnou nám kromě radosti z práce byly i krásné podzimní výhledy.

Tentokrát jsme pod odborným vedením milých odbornic z naší partnerské organizace Sázíme stromy sázeli na dvou lokalitách. Nově vystavěná silnice u rodinných domů na kraji Kublova dostala sedm moravských sladkoplodých jeřábů a čtrnáct keřů.

Na místě nás přivítal pan starosta Michal Špiryt a také sílící déšť, letos už klasický doprovod našich výsadeb. Jak si můžete prohlédnout na videu, mokré počasí nám rozhodně úsměv z tváří nevymazalo! Útěchou byl taky čaj a domácí buchta v přistavené hasičské maringotce.

Na druhé místo výsadby jsme se přesunuli cestou kolem daňčí obory mezi louky a pole. Jedná se o velmi větrné místo, kde bude výsadba plnit funkci větrolamu. Tady nově díky naší práci poroste dvanáct slivoní. Poslouží k občerstvení místních i turistů, kteří často cestu využívají při procházkách okolo Kublova.

Energii jsme pak společně doplnili nezbytnými špekáčky, které jsme si opekli s tím nejlepším výhledem do kraje!