Nová grantová výzva: Zasaď strom pro svůj klub

Fotbalové kluby pečující o své areály a komunity kolem dalších sportovišť mohou získat 50 000 korun na sázení stromů a dalších 50 000 korun na péči o trávník. Víte o hřišti nebo sportovišti, které přesně tohle potřebuje? Nebo je to dokonce to vaše? Čtěte dál!

Grantem Zasaď strom pro svůj klub jsme se rozhodli zapojit do sázení stromů sportovní komunity napříč zemí. Cílíme proto na podporu výsadeb stromů a keřů v okolí fotbalových hřišť a sportovišť.

Dalším cílem a zároveň motivačním prvkem grantu je finanční podpora komunit pečujících o trávníky na hřištích. Úspěšní žadatele získají až 50 000 Kč na údržbu trávníku (provzdušnění, vertikutace, dosetí trávy, atp.). Nárok na příspěvek na údržbu trávníku získá každý v takové výši, v jaké proběhne výsadba stromů a keřů v blízkosti jeho sportoviště.

Přihlásit se mohou nejen sportovní kluby, ale také spolky, obce a svazky obcí a obecně prospěšné společnosti.

Až se podzim zeptá, co jste dělali na jaře…

Z grantové výzvy podpoříme už letošní podzimní výsadby. Žádosti v přijímáme do 30. června 2022 a žadatelé je vyplní online. Začít s vyplňováním doporučujeme už nyní, postupně svou přihlášku může každý doplňovat. Tady najdete všechny potřebné informace.

Příspěvek na údržbu trávníku, který máme přichystaný pro úspěšné žadatele, vyplatíme do konce roku na proplacení letošních nákladů.

Jeden Čech, jeden strom

Už tři roky se svým projektem Jeden Čech, jeden strom účastníme výsadeb stromů v České republice, jejichž účelem je podpora adaptace na změnu klimatu, ochlazovaní lokálních prostředí, zadržování vody v krajině nebo zachování biodiverzity. Spolu s dalšími partnery jsme se již přičinili o výsadbu dvou milionů stromů. Pravidelně nás podporují i známé tváře ze světa sportu. Těšíme se, až se k nám nyní přidají sportovní komunity napříč zemí.