Nadace rozdala neziskovkám víc než třičtvrtě milionu korun

Na vyhlášenou grantovou výzvu Nadace Tipsport reagovalo 22 místních neziskovek. 17 z nich splnilo podmínky udělení grantu a nadace všem 17 žadatelům vyhověla. Dohromady jim vyplatila přesně 784.974 korun. Smyslem rychlé finanční podpory bylo pomoci neziskovým organizacím na Berounsku zmírnit přímé i nepřímé dopady koronavirové pandemie.

Necelé dva měsíce od vyhlášení grantu jsou už všechny peníze na účtech žadatelů. Mezi žádostmi se objevily organizace pomáhající dětem, seniorům, nemocným, postiženým, ale i zvířatům. Rozsah pomoci se pohyboval od 25 do 50 tisíc, ve dvou případech dokonce nadace přispěla částkou sto tisíc korun.

Sdružení a spolky často žádaly o dezinfekční a ochranné prostředky pro zaměstnance i klienty, jiné o pomoc s náklady na provoz, jakou jsou nájmy či nákup pohonných hmot. Některé organizace z důvodu pandemie musely začít fungovat online, a žádaly tak o podporu při tvorbě videokurzů nebo online přednášek.

Lomikar může zase šít

K zajímavým počinům, které nadace v rámci grantové výzvy finančně podpořila, patří projekt organizace Lomikámen. Lomikámen se zabývá podporou lidí s duševním onemocněním. Na ně má současný omezený sociální kontakt velmi negativní vliv. Projekt spočívá v aktivitě šití na stroji, což klientům umožňuje alespoň minimální sociální kontakt, samozřejmě za dodržení platných vládních nařízení. Navíc mohou sami pomáhat ostatním: jedním z hlavních produktů, který šijí, jsou totiž roušky. Nadace Tipsport přispěla mimo jiné právě na nákup nových šicích strojů.

Dárky pro děti z azylového domu

Další podpořenou organizací je Klubíčko Beroun, které má v úmyslu za přidělený grant opravit automobil pro převoz vozíčkářů. Grant pomohl také spolku Zvířecí pohoda, který provozuje hipoterapii, a jenž má díky nám na dlouhou dobu vyřešeny starosti ohledně krmiva pro koně. Matkám z Azylového domu Berounka Nadace Tipsport zpříjemnila Vánoce tím, že díky grantu mohly nakoupit dětem vánoční dárky.