Sportovní legendy

Proslavili někdejší Československo, ale paměť národa je v jejich případě krátká. Někteří obětovali sportovní kariéře zdraví a dnes jsou ve svízelné finanční či sociální situaci. Chceme jim vrátit alespoň něco z toho, co oni dali republice. Spolu se sdružením Post Bellum jejich příběhy zaznamenáváme pro Paměť národa a zpřístupňujeme veřejnosti. Těm, co to potřebují, pravidelnou finanční podporou pomáháme žít kvalitnější život.

Tipsport pro legendy

Osudy československých vrcholových sportovních hvězd přináší projekt Tipsport pro legendy. Vzpomínky sportovců v spolupráci s organizaci Post Bellum natáčíme a přinášíme veřejnosti ve sbírce autentických svědectví Paměť národa. Každý měsíc přibývají další. Budeme vám vděčni za vaše tipy. Pokud byste chtěli natočit pro Paměť národa nějakou sportovní legendu, napište nám.

Finanční podpora sportovních legend

Československé sportovní hvězdy bývaly miláčky národa a lidé je nosili na rukou. Sportu obětovaly vše: nestihly dokončit školy anebo si nestačily vybudovat kariéru mimo sport. Vrcholné výkony podávaly v době komunistického režimu, který je za jejich medaile odměňoval jen symbolicky. Dnes řada z nich žije z nejnižších důchodů. Proto ty potřebné podporujeme každý měsíc částkou 5000 korun po dobu tří let. Pokud víte o bývalém vrcholovém sportovci, který by podobnou podporu potřeboval, napište nám.

Běh pro paměť národa

Nadace Tipsport je od roku 2018 generálním partnerem benefiční akce Běh pro paměť národa, který organizuje společnost Post Bellum v několika městech České republiky. Každoročně se na start postaví i sportovní či herecké celebrity. Výtěžek z běhu využívají organizátoři na další nahrávání pamětníků pro Paměť národa. Přidejte se k nám!