Jednou z našich nejdéle trvajících nadačních aktivit je projekt Tipsport pro legendy. Od roku 2017 Nadace Tipsport financuje natáčení příběhů československých sportovních reprezentantů pro projekt Paměť národa pod hlavičkou neziskové organizace Post Bellum.

Někteří z bývalých sportovců a sportovkyň jsou dodnes legendami, na jiné už veřejnost zapomněla – a právě jejich příběhy patří k těm nejcennějším. Věříme, že i jejich příběhy tvoří kulturní bohatství a paměť naší země.

Tento projekt má za sebou už 92 zaznamenaných pozoruhodných vyprávění žen a mužů, kteří tehdejší Československo reprezentovali na špičkové úrovni v různých disciplínách.

Finanční pomoc legendám

Mnohé z našich sportovních legend obětovaly sportu vše: nestihly dokončit školy a vybudovat si kariéru mimo sport, navíc vrcholné výkony podávaly v době komunistického režimu, který je za jejich medaile odměňoval spíše symbolicky. Dnes tak řada z nich žije z nejnižších důchodů. Nadace Tipsport proto ty, kteří to potřebují, podporuje každý měsíc po dobu tří let částkou 5000 Kč.

Medializace příběhů legend

Aby se příběhy sportovních legend dostaly k co nejširšímu publiku, spolupracujeme na jejich medializaci.    

S příběhy se tak můžete setkat každý měsíc na stránkách pátečního magazínu Deníku Sport, v desetiminutových dokumentech na kanále ČT Sport nebo na slovenské RTVS. Ve stručnější formě jsou publikovány také v české i anglické verzi časopisu Meridian.

Další pomoc legendám

V roce 2022 jsme udělili nadační příspěvek i dalším projektům vztahujícím se k pomoci sportovním legendám. Podpořili jsme akci Kanonýři v Kroměříži, vydání knihy Chile 1962 – Světové stříbro s leskem zlata autorů Stanislava Hraběte a Josefa Káninského, výrobu dokumentárního filmu Modrý a spol. o legendárním brankáři Bohumilu Modrém, Nadaci fotbalových internacionálů a Nadaci Milana Nového.