Běželi jsme za všechny, kteří to nevzdali a v minulosti se zachovali statečně a bojovali za svobodu. Nesmíme zapomenout na osudy obětí holokaustu, politických vězňů, disidentů, vojenských veteránů a všech bojovníků za svobodu.

Běh pro paměť národa Praha – 13. 5. 2023

Osmý ročník Běhu pro Paměť národa měl v Praze rekordní účast – i přes chladné a větrné počasí se ho zúčastnilo více než 1 300 běžců. Akci pořádá nezisková organizace Post Bellum, generálním partnerem je už tradičně Nadace Tipsport.
Úvodního slova se ujal Václav Sochor, vedoucí oddělení komunikace, a pak už se běželo. Na všech tratích – 1 km, 5 km, 10 km, včetně dětských tras – jsme měli svého zástupce. Jenom štafeta zůstala kvůli zdravotním komplikacím našich kolegů nakonec neobsazená.

Co je zima a vítr proti utrpení těch, kteří bojovali za svobodu?

Přes 1 300 sportovců vyběhlo na závodní trať v pražské oboře Hvězda

Běželo se po celém Česku a ani letos nechyběly známé tváře. Podpořit dobrou věc přišla herečka Denisa Barešová nebo youtuber Martin Mikýř Mikyska.
Série běhů odstartovala na Den vítězství 8. května v Plzni a v průběhu května pokračovala v dalších městech po celé republice.

Beh pre pamäť národa – 20. 5. 2023

Akci i v Bratislavě pořádá organizace Post Bellum s podporou Nadace Tipsport.
Na prvním ročníku se setkali běžci i neběžci všech věkových skupin. Běželo se na 1 km, 5 km, 10 km a dětský běh na 500 m.

„Všechny finance, které se nám podařilo vybrat v rámci startovného, budou využity na rozšíření archívu Memory of Nations – ten zachycuje příběhy pamětníků pro další generace,“ avizovala ředitelka Post Bellum Sandra Polovková.

V Bratislavě se běh uskutečnil v městské části Děvínská Nová Ves

Na fotografii zleva: Michal Peterka, Boris Chmel, Filip Timár a Markéta Světlíková

Českou republiku reprezentoval předseda správní rady nadace Vašek Sochor a kolegové z komunikačního týmu Markéta Světlíková a Michal Peterka.
Slovensko zastoupil Filip Timár a trenérský dozor vykonával Boris Chmel.

Po vyhlášení výsledků soutěžních běhů si všichni zúčastnění užili kulturní program. Děti se těšily z Teátra Komika, pro dospělé byly připraveny koncerty kapel Preßburger Klezmer Band, Modré hory a Orchester Jeana Valjeana.