Zapojujeme se do sbírky ke Dni válečných veteránů

V Berouně se u nás můžete zastavit pro červený kvítek na rohu ulic Česká a Politických vězňů. Sbírka ke Dni válečných veteránů tu probíhá 7. do 18. listopadu Zakoupením vlčího máku přispějete na přímou pomoc veteránům a dalším bojovníkům za svobodu. Výtěžek sbírky se také použije k uchování jejich příběhů.

Den válečných veteránů se celosvětově oslavuje 11. listopadu. Proto právě v tomto měsíci pořádá nezisková organizace Post Bellum veřejnou sbírku se symbolem vlčího máku, ke které jsme se tradičně připojili. Připnutím červeného kvítku vyjadřujeme úctu lidem, kteří bojovali za svobodu a demokracii na válečných frontách 20. století, v odboji i novodobých válečných konfliktech.

Kam pro váš vlčí mák

V minulosti jsme kasičky umisťovali jen v našich budovách, aby si vlčí máky mohli pořídit kolegové. Letos jsme zřídili také veřejné sbírkové místo, které je na rohu ulic Česká a Politických vězňů, v prostorách Centra pomoci. Otevřeno má od pondělí do pátku od 10:00 do 16:00. Kasička s vlčími máky je tu pro vás připravená až do 18. listopadu.

Post Bellum pořádá sbírku už po osmé a my jsme rádi, že se můžeme zapojit mezi 1100 sbírkových míst rozprostřených po celé republice.

Doporučená výše příspěvku za vlčí mák je 30 korun.

Berouňáci si oblíbili kolo jako dopravní prostředek i ve všední dny.

„Ti, kteří bojovali za naši svobodu, dnes patří mezi nejzranitelnější z nás. Právě je nejvíce zasahují vysoké ceny energií nebo inflace. Chceme jim dát najevo, že jsme na ně nezapomněli, že jsme jim vděční a že na své starosti nejsou sami,“ říká ředitel Centra pomoci Paměti národa Jakub Suchel. „Je na nás, jak žijí naši hrdinové,“ vyzývá veřejnost, aby se zapojila do sbírky na Den válečných veteránů.

Vše o Centru pomoci Paměti národa naleznete na jeho webu.