Pomáhali jsme ve Zvířecí pohodě

Tipsporťáci opět prokázali, že se nebojí žádné práce. Téměř dvě desítky zaměstnanců se připojily k týmu Nadace Tipsport a celý den věnovaly práci na statku Zvířecí pohoda ve Bzové. 

V akční náladě se tým Nadace Tipsport a zaměstnanci skupiny Tipsport potkali v malebné obci hned ráno. Pohoda na nás skutečně dýchla hned, jak jsme otevřeli vrata statku. Přivítal nás pan Novotný, který neziskovou organizaci Zvířecí pohoda provozuje se svou ženou. Provedl nás po rozlehlém hospodářství, představil nám jeho zvířecí obyvatele a seznámil nás se všemi posláními Zvířecí pohody.

Výčet je to dlouhý, statek slouží nejen jako útulek pro psy, ale také je domovem pro stará i zraněná zvířata. Chovají tady také koně, kteří provozují hipoterapii, část stáda si zde už užívá důchodového odpočinku.

Rozdělení úkolů a jde se na věc.

Celý tým pomocníků. Dobrá práce, děkujeme!

S čím vším jsme pomohli?

Když už jsme se na statku vyznali, nic nebránilo tomu začít s prací. Chlapi uklízeli rozsáhlé pastviny, kydali hnůj, odklízeli dřevo a palety. Byli tak rychle hotoví, že se pustili ještě do demontáže části starého oplocení a rovnou i stavby nového. Ženy přeskládaly dříví na dvoře a několik palet cihel a natíraly ploty. Došlo i na péči o zvířátka, hřebelcování poníka, vyčesávání a venčení psů.

Po několika hodinách práce všichni zasedli ke společnému obědu. Nikdo po něm ale nechtěl odpočívat a užívat si sluníčko, všichni rychle spěchali zpátky do práce. Za vysoké pracovní nasazení i šikovnost jsme od pana Novotného obdrželi nejeden kompliment.