Nová alej na hřbitově: dál pomáháme na Moravě

Finance z našeho grantu Obnova zeleně na jižní Moravě jako první využili v Moravské Nové Vsi. Díky příspěvku Nadace Tipsport mohli znovu vysadit lipovou alej na tamním hřbitově, který zdevastovalo červnové tornádo.

Alej v minulosti poskytovala stín návštěvníkům hřbitova a vytvářela klidnou atmosféru pietního místa. Po živelní katastrofě byl ale i na ni pohled jen k pláči. Většina stromů byla pryč úplně, zbyla jen torza čtyř z nich. 100 000 korun od Nadace Tipsport vystačilo na nákup, výsadbu a počáteční péči o 28 čtyřmetrových stromů.

Setkání při výsadbě

Regionální ředitel Tipsportu pro danou oblast, Jiří Maršálek, přijal pozvání zástupců obce a na místo výsadby se přijel podívat. „Většina stromů je už vysazena, jsou to krásné a i poměrně vzrostlé lípy. Vypadá to opravdu dobře a jsou tu za ně moc rádi,“ psal nám nadšeně do nadace hned druhý den výsadby. Nové stromy mu ukázal zastupitel městyse Moravská Nová Ves, pan Rostislav Silný. Radoval se z nich nejen jako zástupce celé komunity tipspoťáků, ale také jako soused, protože bydlí nedaleko.

Šlo o technicky náročnou výsadbu, navíc na pietním místě, tentokrát proto nemohli sázet dobrovolníci. Prací ujala specializovaná firma. S termínem výsadby se čekalo, až opadne vysoká dušičková návštěvnost hřbitova.

Obnova zeleně na jižní Moravě

Pomoc do Moravské Nové Vsi putovala jako příspěvek z naší grantové výzvy Obnova zeleně na jižní Moravě. Ta byla otevřená do 30. 11. 2021. Navazovala na naši okamžitou finanční pomoc, kterou jsme do postižené oblasti zaslali jen pár hodin po živelní katastrofě, a také na rychlý příspěvek pro naši kolegyni žijící v tornádem zasažené oblasti.

Regionální ředitel Tipsportu ví vše o sázení na sport, teď se přijel podívat, jak sázíme na dobrou věc.