Nový grant od nadace ponese ovoce

Přicházíme s podporou pro všechny, kteří vysazují původní odrůdy ovocných stromů. Jednotlivci i komunity od nás mohou získat až 50 000 korun na výsadby a dalších 10 000 korun na nákup vybavení na zpracování ovoce. Na výsadby máme připraveno půl milionu korun.

Grantem Sázíme na české sady chceme podpořit výsadby původních a krajových odrůd ovocných stromů. Ovocné stromy tvoří neopomenutelnou část našeho krajinářského i zemědělského dědictví. Staré a téměř zapomenuté původní odrůdy začínají znovu nacházet své trvalé místo u mnoha nadšených pěstitelů. Ti obnovují tradici ovocnářství a pomáhají tím zároveň krajině v adaptaci na probíhající změnu klimatu, zadržování vody a udržení biodiverzity. My bychom rádi tuto snahu podpořili a také zapojili do sázení stromů i širší veřejnost a zvýšili zájem obyvatel o prostředí, v němž žijí. Podpoříme už letošní podzimní výsadby. Právě přijímáme přihlášky a čas žádat je do 30. června.

Ani jablko na zmar

Na podporu výsadeb máme celkem přichystaných 500 000 korun, až 50 000 korun na výsadbu. Žádosti přijímáme od obcí, svazků obcí, sportovních klubů, spolků, obecně prospěšných společností a také od fyzických osoby, pokud budou stromy na pozemku přístupném veřejnosti.

Protože ovocné stromy lidem ve svém okolí poskytují také přísun lokálních potravin. Protože chceme podpořit jak komunity sázející ovocné stromy, tak udržitelné zacházení s ovocem, přidáváme ke grantové podpoře také příspěvek na nákup moštovače, lisu nebo drtičky na ovoce.

Celá pravidla naší grantové výzvy najdete tady.

Svůj první ovocný strom v životě s námi vysadil i Jaromír Jágr. Byla to višeň.

Sázíme nejen na ovocné stromy

Dopady klimatických změn se dotýkají každého z nás. Záleží nám na tom, jak se tady bude žít nám i budoucím generacím. Dlouhodobě proto podporujeme výsadby stromů ve městech i ve volné krajině a tato výzva je součástí naší iniciativy Jeden Čech, jeden strom. A není jediná! Do 30. června přijímáme i přihlášky do grantové výzvy Zasaď strom pro svůj klub. Fotbalové kluby pečující o své areály a komunity kolem dalších sportovišť mohou získat 50 000 korun na sázení stromů a dalších 50 000 korun na péči o trávník.

Víte o místech, která nové stromy potřebují, nebo znáte komunity, které chtějí stromy sázet? Dejte jim o podpoře od Nadace Tipsport vědět!