Nadace Tipsport pro legendy

Osudy československých vrcholových sportovních hvězd přináší projekt Tipsport pro legendyProslavili někdejší Československo, ale paměť národa je v jejich případě krátká. Chceme jim vrátit alespoň něco z toho, co oni dali republice. Vzpomínky sportovců ve spolupráci s organizaci Post Bellum natáčíme a zpřístupňujeme veřejnosti ve sbírce autentických svědectví Paměť národa. Od roku 2017 jsme natočili už 51 československých legend. Dalších 18 bude v ČR a na Slovensku natočeno během roku 2020. Osudy sportovců sdílíme s českou i slovenskou veřejností prostřednictvím medií. Každý měsíc Česká televize vysílá desetiminutové dokumenty.

Prostřednictvím Fondu pro legendy poskytujeme finanční pomoc sportovcům v důchodovém věku. Těm, co to potřebují, s pravidelnou finanční podporou pomáháme žít kvalitnější život. Někteří totiž obětovali sportovní kariéře zdraví a dnes jsou ve svízelné finanční či sociální situaciřada z nich žije z nejnižších důchodůVrcholné výkony podávali v době komunistického režimu, který je za jejich medaile odměňoval jen symbolicky. Proto je podporujeme každý měsíc částkou 5000 korun po dobu tří let. Doposud se tohoto programu zúčastnilo 29 legend.

Tipsport Elite Trophy pro české legendy

Charitativní výtěžek z turnaje českých tenisových hvězd Tipsport Elite Trophy bude věnován rozvoji projektu Tipsport pro legendy. Část z něho poputuje na natáčení příběhů československých sportovních legend do sbírky Paměti Národa a druhá část bude věnována finanční pomoci bývalým sportovcům, které se v důsledku krize COVID-19 ocitli ve finanční krizi. Pokud znáte bývalé sportovce v nesnázích, napište nám o nich na nadace@tipsport.cz.