Místo klávesnice jsme se chopili vidlí

V rámci Dne pro Nadaci pomohli zaměstnanci Tipsportu i letos ve Zvířecí pohodě, azylu pro nechtěná a týraná zvířata v Bzové u Berouna.

Do Bzové, která je vzdálena asi dvacet kilometrů od Berouna, jsme se vydali v červnu. Karel Novotný, který se svou ženou útulek provozuje, nás nejdřív seznámit s jeho obyvateli – koňmi, psi, kočkami, srnčaty i muflonkou. Kromě toho, že se Novotní starají o zvířata, provozují také hipoterapii – práci s klienty s mentálním či fyzickým hendikepem prostřednictvím koní.

Po prohlídce jsme se pustili do práce. Čistili jsme výběhy a hřebelcovali koně, postavili jsme pro ně také novou ohradu. Naštípali jsme dříví a uklidili ho na zimu.

​​​​​​​Zápasník z farmy

Společně s námi se o dobrou věc znovu zasadil MMA zápasník a hvězda komunity Tipsport David Dvořák. I když den předtím přiletěl z Kanady z dalšího zápasu UFC a měl ještě jet lag, nebylo to na něm vůbec znát. Jak nám David řekl na kameru, na akci se těšil, zvířata má od dětství rád, protože s rodiči vyrostl na statku. Dokonce plánuje založit vlastní záchrannou stanici – tedy až jednou definitivně opustí klec.  

S hokejkou i hráběmi

Premiéra to byla pro mladého hokejistu Matyáše Šapovaliva. Stejně jako se umí ohánět hokejkou, ukázal zručnost i s kladivem a lopatou a nebál se žádné práce. ​​​​​​​

Před obědem a po něm sice lehce zapršelo, jinak se počasí na rozdíl od poslední nadační akce, výsadby aleje v Klučově, vydařilo na jedničku. Těší nás, že můžeme podpořit skvělý projekt a práce manželů Novotných si opravdu vážíme. O to víc nás potěšila pochvala od pana Novotného, který ocenil naši rychlost a nasazení.

Jak nám šla práce od ruky se můžete podívat v galerii: