Region Berounsko

Sdílená elektrokola přijíždějí díky Nadaci Tipsport do Berouna, Králova Dvora, Tetína a Hýskova. Startujeme ve středu 29. července 2020 v 10 hodin před radnicí na Husově náměstí v Berouně. ​​​​​​​

Jak na to?

​​​​​​​Služba funguje jednoduše. Stáhnete si do mobilu aplikaci Nextbike, půjčíte si elektrokolo z dobíjecího stojanu, dojedete, kam potřebujete a kolo zaparkujete do nejbližší stanice. Dobíjecích stanic je celkem patnáct. Jsou umístěny na strategických místech jako vlakové nádraží, radnice nebo berounská nemocnice.

​​​​​​​Skvělé pro lidi, město i přírodu

Po Berounsku se bude cestovat rychle a pohodlně, zadarmo nebo jen za pár korun. Společně můžeme snížit hustotu dopravy a ještě pomůžeme životnímu prostředí. „Sdílená kola zavádějí mnohá evropská města, aby ulevila přetíženým silnicím a pomohla svým obyvatelům. Jsem moc rád, že se nám povedlo přinést do Berouna a jeho okolí projekt sdílených elektrokol, která usnadní a zrychlí pohyb ve městě, a co teprve jízdu do kopce,“ říká generální ředitel Tipsportu Petr Knybel.

První jízda

Přijďte se podívat na slavnostní spuštění elektrokol, které proběhne ve středu 29. července v 10 hodin před radnicí na Husově náměstí v Berouně. A hned si můžete elektrokola vyzkoušet, uvidíte, že jsou super. Díky Nadaci Tipsport budete moci jezdit na elektrokolech 15 minut jízdy zdarma.