Poslední výsadba roku ve Všenorech

Zaměstnanci Tipsportu v pátek 11. listopadu vysadili 54 ovocných stromů ve Všenorech. Poslední společnou výsadbu tohoto roku doprovázela dobrá nálada a historky místního pana starosty. Podzimní krajinou Všenor se i tentokrát linula vůně špekáčků a horkého čaje. Podívejte se na fotky z výsadby!

Z druhé podzimní výsadby si každý odnesl minimálně jednu šmouhu od bláta – stromky se sázely podél rozoraného pole a práce bylo víc než dost. Počasí navíc nevypadalo příliš slibně, probudili jsme se do pošmourného podzimního rána. Naštěstí dříve, než Jana Donátová z organizace Sázíme stromy dokončila instruktáž k zasazení stromů, se mlha rozplynula a vykouklo sluníčko. Pak už se každý vydal s nářadím k předem vyznačenému místu a dal se do práce.​​​​​​​

​​​​​​​Zasadit strom ale není jen tak. Nejdříve musíte vykopat dostatečně hlubokou jámu a zatlouct do ní pomocí tzv. bucharu dřevěný kůl, ke kterému později zasadíte stromek. Tomu ještě předtím musíte zastřihnout uschlé kořínky a určit, v jaké výšce jej zasypete hlínou. Obvykle je to někde mezi roubem a kořeny. Po zasazení stromku jej oplotíte pletivem, aby si na stromku nepochutnali zajíci či srnky. Posledním krokem je vytvoření zálivkové mísy z drnů a kamenů – díky ní se stromku při pravidelném zalévání bude pít co nejlépe. Nejdůležitější ovšem je, jak říká Jiří Kysel, „dělat to s láskou“!