100 stromů, bahno, buřty a duha na konec

Poslední březnový den jsme v Nadaci Tipsport vyhlíželi s napětím. Plánovali jsme totiž velkou jarní výsadbu dlouhé aleje mezi obcemi Klučov a Žhery. Našim dobrovolníkům z Tipsportu pomohli sázet dva profesionální sportovci – golfistka Sára Kousková a MMA zápasník David Dvořák. 

Krátké video z výsadby zde.

Umíme zařídit ledacos, ale počasí na objednávku zatím ne. A tak sázející kolegyně a kolegové zmokli a ofoukli, bahnem se brodili a i přesto neztráceli úsměv z tváře a těch krásných sto ořešáků, třešní a slivoní nedaleko Českého Brodu vzorně vysadili. Moc všem děkujeme, máme obrovskou radost, že je mezi zaměstnanci Tipsportu dost lidí, kteří se nezaleknou nepohodlí, natáhnou holiny a tvoří s námi hezčí svět! 

Déšť, nedéšť, 100 stromů jsme vysadili!

Jak správně zasadit strom

Naši odborní parťáci z neziskovky Sázíme stromy, s nimiž výsadbu stromů a péči o ně podporujeme také grantovými výzvami pro veřejnost, nám na začátku ukázali, jak na to a proč je důležité sázet správným způsobem. Naučili jsme se, jak velká má být výsadbová jáma a kam do ní umístit nový stromek, jak ho chránit před okusem zvěře i jak mlsnou zvěř chránit před špatně zatlučenými hřebíky. Díky nim už taky víme, že je důležité, aby se stromek neodíral o dřevěný kůl. Nebo že už v momentě výsadby je potřeba provést povýsadbový řez, aby strom mohl sílit. 

To všechno se dozvědí na workshopech i úspěšní žadatelé o naši nadační grantovou podporu. O tom, proč a v čem je letos jedinečná, si povídal šéf správní rady nadace a vedoucí komunikace Tipsportu v jedné osobě Vašek Sochor se Zuzkou Zděnkovou, projektovou manažerkou nadace.  Na jejich rozhovor v dešti se můžete podívat zde.  

Sára a David sází na dobrou věc

Stejně jako v předchozích letech jsme i tentokrát měli pomocníky ze světa profi sportu. Podruhé se k nám připojila skvělá golfistka Sára Kousková a nově se rýče chopil i výborný MMA bojovník David Dvořák. Oběma šla práce skvěle od ruky a nezapomněli  nechat u stromků na nadačních cedulkách vzkaz dalším generacím. Společně s námi se už teď těší, že za pár let pojedou zkontrolovat úrodu a ochutnat plody své práce.

Golfistka Sára Kousková a MMA bojovník David Dvořák sázeli s námi.

Stovku vysazených stromů jsme na závěr oslavili originálně – opékáním buřtů v dešti! A pak už jsme jen oškrábali bahno z bot a při odjezdu mohli sledovat malé poděkování přírody – nádhernou duhu, která se vyhoupla nad naši novou alej.